Славия продължи неубедителните си изяви и в 26-тия кръг на първенството. След четири поредни загуби, „белите“ не успяха да победят и при гостуването си на последния Славия, което завърши наравно 1:1.

Всичко по-интересно в мача се случи през второто полувреме, когато паднаха и двата гола в разстояние на 4 минути.

В 72-а минута домакините откриха резултата чрез Идризов. Бакалов стреля, след което топката бе избита, но попадна в Идризов, който с премерен удар я прати във вратата на Емил Петров.

4 минути по-късно след хубав извеждащ пас, Николай Божов излезе сам срещу Караманов и го преодоля за крайното 1:1.

В класирането Славия е на незавидното 9-о място с 32 точки. Сливен пък оста на последна позиция с 18 точки, но само на 2 от „спасителното“ 13-о място, на което се намира Видима Раковски.