Сливен спечели с 3:2 срещу Черноломец Попово в контрола, играна на стадион "Хаджи Димитър". Сава Савов изведе домакините напред в 8-ата минута с шут от 20 метра. Дошлият тази зима Стоян Николов удвои в 20-ата минута. Противникът също имаше шансове да вкара, но не се възползва. Футболистите от Сливен имаха възможности да премахнат окончателно интригата в началото на втората част.

На два пъти Кристиян Стоилов и веднъж Иван Петров пропуснаха да реализират очи в очи с вратаря на съперника. Опитният състав на поповци се върна в мача само за няколко минути, довеждайки съотношението до изходна позиция – 2:2 с попаденията на Тихомир Кънев и Диян Димитров. Точка на спора постави Стоян Николов с фалцов удар от 25 метра в 85-ата минута – 3:2. Още възможности за гол пропиляха играчите на Черноломец.