Нефтохимик излезе начело в класирането на Б група след победа над Сливен с 5:0.

Младите футболисти на домакините доминираха през цялото игрово време и крайният резултат отразява реално разликата в класите на терена. Резултатът откри младежкият национал Живко Петков с отмерен удар още в 6-та минута. Малко по-късно той бе намерен в наказателното поле и с глава направи резултата 2:0. До края на първото полувреме домакините пропуснаха поне 3 чисти положения за увеличаване на разликата. На свой ред гостите от Сливен трудно организираха своите атаки, а за 45 минути не отправиха удар към вратаря Цветан Димитров.

Второто полувреме отново започна с щурм към вратата на гостите. След няколко пропуска отново Петков излезе на добра позиция и заби третия гол в мача, с което оформи и своя първи хет-трик за отбора си през сезона. След гола гостите още повече свалиха гарда, което даде възможност на нафтата да доведе резултата до 5:0 след точни изстрели на Емануил Манев в 63-та и Станимир Андонов в 79-та минута.

Така преди последния кръг Нефтохимик излезе начело в класирането на Б групата с по-добра голова разлика от Спартак Плевен. Дербито, което ще реши кой ще зимува на върха е след 10 дни в Плевен, когато Нефтохимик гостува на Спартак.