Сливен загуби с 0:3 от Любимец като домакин в последния си домакински мач този сезон. Въпреки поражението, "воеводите" окончателно остават в "Б" група и през следващия сезон.

През първата част двата отбора изнесоха доста слаба игра. Гостите имаха далеч повече положения за гол, но пропуски направиха Ирфан Юсеинов, Николай Павлов и Антон Огнянов.

За Сливен пък единственото чисто положение се откри пред капитана Мирослав Миндев. Той засече с глава ценриране на Динков, но вратаря Дебърлиев бе на мястото си и спаси.

След почивката на стадион "Хаджи Димитър" се заигра атакуващ футбол и след няколко пропуска Любимец откри резултата в 60-ата минута чрез Илиян Трифонов. Веднага след подновяването на играта Николай Павлов отне топката в средата на терена и след самостоятелен пробив удвои резултата. След второто попадение Сливен взе инициативата, като Идризов и Миндев пробваха далечни удари, но без успех. В 90-ата минута пък Мартин Райнов нацели напречната греда.

Секунди по-късно резервата Александър Балездров също пропусна да върне едно попадение от изгодна позиция. В заключителните секунди на двубоя резервата на Любимец Деян Лозев напредна добре в половината на Сливен и бе съборен пред наказателното поле и рефера Ахмед Ахмед отсъди пряк свободен удар. Зад топката застана Николай Павлов, който с мощен удар не остави шанс на вратаря Господинов за крайното 0:3.