Отборът на Сливен се запъти със страшна сила към Б група след поражението с 0:2 от Локомотив София като домакин в 28-я кръг на А група. Единственият шанс на “воеводите” остава да изпревари в оставащите си два мача Академик София и Видима Раковски, за да стигне до бараж за оставане в елита.

В момента Сливен заема последното 16-о място в подреждането с едва 19 точки в актива си и няма никакъв шанс да се измъкне от зоната на застрашените тимове.

Мачът в града под Сините камъни не се разви никак добре за домакините. Локомотив София поведе в 32-та минута. Искрен Писаров нахлу в наказателното поле, намери Марчо Дафчев, който не остави никакви шансове след удар с глава за съперниковия вратар - Караманов.

В 53-та минута железничарите решиха всичко в своя полза. Владислав Романов напредна отляво, направи двойно подаване с Марчо Дафчев, след точен удар на Романов, резултатът бе оформен за 2:0.

Резултатът можеше да е далеч по-изразителен, но вместо в мрежата, на два пъти Марчо Дафчев праща топката в гредата.

След спечелените три точки, Локомотив София е на 4-о място в А група с 49 точки.