Сливен стартира с победа в контролните срещи, които са част от предсезонната подготовка на отбора. Момчетата на Димчо Ненов победиха с категоричното 5:0 като гост третодивизионния Спортист (Роза). През първата част Сливен тотално надигра своя съперник, но въпреки множеството атаки не успя да стигне до гол.

Втората част започна отлично за "воеводите" и в 50-ата минута Димитър Тодоров сложи топката на главата на Хюсеин Филипов, който бе точен за 1:0. Само минута по-късно изпълнението на Тодоров се повтори, но този път точен бе Мирослав Миндев, който покачи на 2:0. Добрата игра на Тодоров продължи и в 75-ата минута той заби третото попадение за своя отбор. До края на мача гостите продължиха да доминират над своя съперник, а Йордан Николов и Димитър Павлов бяха точни за крайното 5:0.