Отборите на Сливен и Ботев Пловдив не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0 в дербито на 3-ия кръг на Източната "Б" група. Още в 3-ата минута Ивелин Костов от състава на домакините бе съборен в наказателното поле, но рефера Стефан Спасов даде сигнал играта да продължи. Постепенно "канарчетата" взеха инициативата и в 27-ата минута Атанасов можеше да отбележи, но Караманов спаси неговия удар.

След почивката футболистите на Сливен започнаха да поглеждат по-често към врата на своя противник и пропуски направиха Миндев, Иванов и резервата Веселинов.

Най-чистото положение в мача пък дойде в 63-ата минута, когато Димитър Байрев излезе очи в очи с вратаря Караманов, но от 5-6 метра стреля над вратата.

В последните минути на терена се появи и звездата на Ботев Атанас Курдов, който се включи добре в атаките на своя отбор, но добрите намеси на Карамнов и защитниците пред него не позволиха да се стигне до попадение.