Сливен постигна важна победа с 2:0 над Черноморец Поморие в мач от 20-ия кръг на Източната "Б" група.

Срещата започна отлично за Сливен и още в 6-ата минута Михаил Камбуров центрира от дясно и Райнов засече с глава топката за 1:0. Гостите противодействаха с удар на Мирослав Радев, който обаче бе неточен. Десет минути по-късно Чавдар Чанев се озова на стрелкова позиция, но топката мина над напречната греда. Все пак в Сливен стигна до втори гол в 28-ата минута. Ивайло Антонов центрира от дясно, вратаря на гостите Славов не се намеси добре и изпусна топката, която попадна в Александър Балездров и той от няколко метра не сгреши за 2:0.В 36-ата минута голмайстора Балездров намери добре Филипов, но вратаря Славов излезе и изби.

След почивката темпото на игра спадна и до голови ситуации се стигаше по-рядко. В 61-ата минута Чанев стреля от пряк свободен удар, но вратаря Славов се намеси добре. Само четири минути по-късно пък Живко Петков пропусна най-чистото положение за Поморие. Той стреля в аут, след като бе оставен непокрит пред вратата на домакините. В 77-ата минута Балездров напредна добре от дясно и подаде към резервата Пламен Димитров, който стреля в аут. Малко преди края Радев можеше да вкара почетен гол за Черноморец (Поморие), но Караманов се намеси добре и изби в корнер.